Yönetim Kadrosu

Yönetim Kurulu
MARIA DE LA PALOMA PIQUERAS HERNANDEZ Yönetim Kurulu Başkanı
MAHMUT KAYA Genel Müdür/Yönetim Kurulu Başkan Vekili
EDUARDO GARCIA HIDALGO Yönetim Kurulu Üyesi
BERNA AVDAN İç Kontrolden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi
ENGİN İREZ Genel Müdür Yardımcısı/Yönetim Kurulu Üyesi
Maria De La Paloma Piqueras Hernandez: Yönetim Kurulu Başkanı

1984-1990 yıllarında Pontificias de Comillas Üniversitesinde hukuk ve ekonomi eğitimi alan Hernandez, 1993-1994 yıllarında EFFAS sertifika programına katılarak Avrupa Mali Araştırmacı sertifikası sahibi olmuştur. 1990 yılında BBVA Grubuna katılan Paloma Piqueras on yıl süre ile yatırım yönetiminde, fon yöneticisi olarak görev yapmıştır. Daha sonra, inovasyon ve ürün geliştirme bölümünün başına geçmiştir. Eylül 2009'da BBVA Portföy Yönetimi SGIIC'nın CEO'su olarak atanmış ve İspanya ile Portekiz'de Bireysel Emeklilik ve Yatırım Fonlarının yönetiminden sorumlu hale gelmiştir. Hernandez Aynı zamanda Garanti Portföy Yönetimi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığını sürdürmektedir.

Sektör Tecrübesi: 29 yıl

Mahmut Kaya: Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdür

Mahmut Kaya Garanti Portföy Yönetimi'nde Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görev yapmaktadır.

İş Hayatına 1995 yılında ING Barings'in Londra ofisinde gelişmekte olan piyasalar hisse senedi araştırma bölümünde başlayan Kaya daha sonra aynı firmanın İstanbul ofisinde kıdemli hisse senedi analisti olarak çalıştı. 1999 yılında Garanti Yatırım'a katılan Kaya, 2012 yılına kadar Araştırma'dan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etti. 2012-2015 yılları arasında Garanti Portföy Yönetimi'nde Yatırım Yönetimi'nden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı (CIO) olarak görev alan Kaya, 2015 yılının Nisan ayında Genel Müdür olarak atandı.

1969 doğumlu Kaya, 1990 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi'nden mühendislik derecesi ile mezun olmuş ve 1996 yılında da Londra'daki London Business School İşletme Bölümü'nde MBA unvanı alarak yüksek lisansını tamamlamıştır.

Sektör Tecrübesi: 26 yıl

Eduardo Garcia Hidalgo: Yönetim Kurulu Üyesi

Eduardo Garcia Hidalgo, Temmuz 2012'den bu yana BBVA Portföy Yönetimi Global CIO'su olarak görev yapmaktadır. Bu görevinden önce iki yıl boyunca BBVA Grup üçüncü parti ürünler platformu olan Quality Fonlarını yönetmiştir. BBVA Portföy Yönetiminde 2001 yılında Hisse Senedi Yönetimi Yöneticisi olarak katılmış ve 2008 yılında Global CIO ofise bağlı olarak proje yöneticiliği pozisyonuna getirilmiştir. Eduardo Garcia Hidalgo, BBVA'ya katılmadan önce FG Gestion, Merrill Lynch Portföy Yönetimi ve Gesbankinterde portföy yöneticisi olarak görev almaktaydı. Comillas Pontifical Üniversitesi ICADE'den Hukuk Lisansı ve Finans Master derecesi bulunmakta olan Eduardo Garcia Hidalgo, 2003 yılından bu yana CFA sertifikasına sahiptir.

Sektör Tecrübesi: 27 yıl

Berna Avdan: İç Kontrolden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi

Berna Avdan, Garanti Portföy Yönetimi'nde İç Kontrolden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Berna Avdan 2005 yılından bu yana Garanti Bankası’nda, danışmanlık hizmetlerinden sorumlu Hukuk Müşaviri olarak çalışmaktadır. Daha önce Osmanlı Bankası ve HSBC Bank’ta görev yapmıştır. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olup; ABD’de New York Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler programını bitirmiş; Bilgi Üniversitesi’nde İletişim ve Teknoloji Hukuku alanında yüksek lisans yapmıştır. 28.12.2015 itibarıyla Garanti Portföy Yönetimi İç Kontrolden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyeliğine atanmıştır.

Sektör Tecrübesi: 24 yıl

Engin İrez: Genel Müdür Yardımcısı

Engin İrez, Garanti Portföy Yönetimi'nde Yönetim Kurulu Üyesi ve İş Geliştirme, Ürün Yönetimi ve Satış / Genel Muhasebe ve Destek Hizmetler / Finansal Analiz ve Raporlamadan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

2005 yılından beri Garanti Portföy Yönetimi'nde çalışan Engin İrez, Genel Müdür Yardımcısı olmadan önce Hisse Senedi Yönetimi Müdürü, Emeklilik Fonları Yönetimi Müdürü ve Araştırma ve Strateji Müdürü olarak çalışmış ve hisse senedi yönetiminde uzmanlaşmıştır.

Lisans diplomasını Boğaziçi Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü'nden, yüksek lisans diplomasını Boğaziçi Üniversitesi MBA Bölümü'nden almıştır.

Sektör Tecrübesi: 18 yıl